CO VÁS ZAJÍMÁ

výběr z nejčastějších dotazů které od Vás dostáváme

Proč internet od Vás?

Po celou dobu co naše síť funguje se snažíme odvádět práci pro co největší spokojenost zákazníka, ne pouze maximalizovat zisk. Naším cílem je spokojený zákazník. Průměžně modernizujeme páteřní technologie i koncová přijímací zařízení u zákazníka. Nesnažíme se Vám za každou cenu prodat rychlejší přijímací anténu, ale prostě Vám ji v ceně tarifu vyměníme. Njstarší naši zákazníci prošli od roku 2004 postupně výměnou z 802.11b na 802.11g, poté na 5GHz 802.11a a následně na 5GHz 802.11n 2x2. Nejnověji probíhá postupná obměna na 5GHz 802.11ac 2x2 a to vše v rámci tarifu a komplexní péče.

Chytnu WiFi po celém domě a na zahradě?

Tímto úžasným heslem začíná jedna televizní reklama. Fyzikální zákony říkají ovšem něco jiného. Bezdrátový signál v pásmu 2,4GHz a 5GHz má na rozdíl od nižších frekvencí silný útlum v materiálu kterým prochází. Na velmi dobrou funkčnost lze počítat s prostupností kolem 40-60cm překážky z nekovového materiálu a do vzdálenosti cca 10m. Jinak se chová zeď, panelový dům a například dřevostavba. Pokud umístíte WiFi router do okna na zahradu, tak tam signál mít budete, pokud ho umístíte na druhou stranu domu, tak ne. Vybrat vhodné umístění je základní předpoklad dobré funkčnosti.

Nemám silný signál, koupím si Repeater …

Prosím takto ne. Přestože mobil bude ukazovat silnější signál, tak to ve většině případů dopadne naopak zhoršením. Správné se repeater umisťuje do míst, kde je ještě signál dostatečný a on dále rozšíří bezdrátovou síť. Pokud ho ovšem zapojíte v místech, kde je signál již nedostatečný, tak pouze docílíte toho, že repeater bude přijímat špatný signál stále a nic se nezmění. Ideálním řešením umístění druhého WiFi vysílače v místě slabého signálu a jeho propojení s hlavním WiFi routerem.

Mohu použít jakýkoliv router?

Službu předáváme vždy na ethernetovém rozhraní. Pokud Vaše zařízení podporuje Ethernet a IPv4/IPv6 tak není důvod k obavám. Ve většině případů je na přijímacím zařízení od nás nastaven DHCP server a konfigurace Vašeho domácího routeru je již otázkou několika minut.

Poskytujete veřejnou IPv4? Co IPv6?

Obě technologie máme v síti nasazeny a není problém je poskytnout.

OKU kód (ověřovací kód účastníka)

Pokud přecházíte k nám a již máte OKU kód, rádi Vám pomůžeme s přechodem. Pokud jste našim zákazníkem a svůj OKU kód neznáte, kontakujte nás na emailu (viz kontakty) a bude Vám zaslán. Nově uzavřené smlouvy ho již mají uveden v hlavičce smlouvy.